יש לך שאלה ?

"מסע תגליות אמיתי אינו מורכב ממציאת נופים חדשים, אלא מהתבוננות דרך עיניים חדשות."
- מרסל פרוסט 
 
היציאה לדרך 
 

  החיים המודרניים פורסים בפנינו אפשרויות רבות יותר, מהירות, חדשניות ומאתגרות. הכל מסביב הולך ומשתכלל, ולאט לאט משתנות גם המטרות שלנו. אנחנו רוצים יותר. הרבה יותר.

יותר מהיר/ זמין/ כלכלי/ חסכוני- כמה שיותר- בכמה שפחות, ואת הכל כאן ועכשיו, ואם אפשר אז כבר לפני. אפילו היחס שלנו לעצמנו משתנה, וגם התזונה שלנו משתנה עם היכולת לייצר עוד מוצרים חדשים ומגוונים, גם היא הרבה יותר- מלוחה/ מתוקה/ זמינה/ מתועשת ו/או בטעמים משופרים, וגם ממנה התרגלנו לאכול עוד ועוד...
 

ורק הגוף נותר בשלו. ההתפתחות האבולוציונית משאירה אותנו מאחור, ביחס לקידמה. דרך המחשבה שלנו אולי לוקחת אותנו קדימה, אל התוצאה, אבל אנחנו שוכחים להביט תוך כדי המרוץ על הדרך עצמה. התזונה שלנו משתנה, אבל הביוכימיה של הגוף נותרת כשהייתה. הדרך של הגוף להתמודד עם המזון והמתח, לא התשתנתה עם הטכנולוגיה והקידמה. 
 
אנחנו צורכים כיום יותר ויותר מזון שהגוף לא יודע לזהות, הישר מהמדף אל הפה. צריכה של מוצרים מעובדים וסינטטים מחלישה אותנו, היא משפיעה עלינו הן ברמה הפיזיולוגית והן ברמה הרגשית. אנחנו משלמים את המחיר בדרכים רבות- חסר בויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, ספיגה של חומרים סינטטים ואפילו רעילים, המצטברים בגוף עקב תזונה עתירה במלחים, סוכרים, חומרי שימור וחומרי טעם וריח מעובדים ומסוכנים, צריכת תרופות שונות ועוד...
מעבר לכך, גם חוסר בפעילות גופנית, בנוסף למתח שמלווה את רובנו, בין אם דאגות, טרדות, בעיות במערכות היחסים או בחשבון הבנק, בין אם במודע ובין אם לא, כמו גם רגשות לא מעובדים שלא מגיעים לפורקן או לסגירת מעגל, הבעיות החברתיות השונות אליהן אנחנו נחשפים, ובינהן המצב הכלכלי ומהמדיני, כמו גם הירידה באיכות הסביבה- כל אלה ורבים אחרים משפיעים על האדם ברמה הפיזית, הנפשית והרוחנית. 
ניתן לבחון זאת באמצעות מדדים החורגים מהנורמה בבדיקות שונות, כדוגמת יתר לחץ דם, עודף משקל, התפתחות סימני מין מוקדמת בילדים, או באמצעות בדיקות דם, בהן ניתן לאתר עליה ברמות הסוכר והשומן, ירידה בתפקודי הכבד ועוד פרמטרים נוספים.
ניתן להבחין גם בתופעות שונות המלוות יותר ויותר את חיינו, למשל ירידה בחיוניות, דיכאון, תפיסת גוף מעוותת, ביטחון עצמי ירוד, וכן בעיות פיזיולוגיות שונות, כחוסר איזון הורמונלי, כאבים למיניהם בגוף, דלקות באיברים שונים ועוד... 
אנשים רבים סובלים ממחלות שונות, ומספרם הולך וגובר עם הזמן. עם חלק מהבעיות ההתמודדות קלה יותר, ובחלקן קשה מנשוא. אולם חשוב להזכיר שבכל שלב ניתן לבחור בדרך אחרת, לשנות, לטפל ולחזק את הגוף והנפש. טווח ההשפעה נע החל מתמיכה ושימור או שיפור של איכות החיים, ועד לריפוי מלא במקרים של מחלות שונות- בהתאם לרמת הויטליות של האדם, סוג המחלה (או הבעיה) וחומרתה.
איך עוצרים את המירוץ? איך יוצרים שינוי? איך מתחזקים דווקא בנקודות החולשה? והאם אפשר בכלל להשתחרר מכל אותם דברים שמעכבים אותנו?
הכל אפשרי. כל שצריך לעשות הוא לבחור, להחליט.
בחירה מודעת בחופש, בשחרור ממחלה, מדפוסי התנהגות, תפיסה שגויה או רגשות לא פתורים, פירושה גם לקחת אחריות של האדם על עצמו, ובחירה בשינוי.
 
כל שצריך כדי לצאת למסע הוא רצון לשינוי, והחלטה. זהו הצעד הראשון לדרך חדשה. אחריו נגלה בפנינו גם הכח המניע, המרפא, העוזר לנו לשאת באחריות העצמית שלנו, ולהגיע לאיזון מלא, הרגשה טובה ובריאות.
הדרך עלולה להיות ארוכה, ולעיתים קשה. אך בדרך הזו אין צורך ללכת לבד, אפשר לצעוד יחד, בליווי והדרכה, ולקבל עידוד ותמיכה, אך עם זאת- לצעידה עצמה, בכוחות עצמך- אין תחליף, וגם לא קיצורי דרך.
באמצעות טיפול אישי ניתן להגדיר את המטרות, ולאתר את הדרך המתאימה לכל אדם. זיהוי הבורות שבדרך עוזר להתגבר על המכשולים, ובעזרת סיוע והנחייה ניתן לסלול שבילים חדשים ופורחים בנוף המוכר.

ליצירת קשר עם שלומי גולן- לחץ כאן

 


בית   |   יציאה לדרך   |   נטורופתיה   |   פרחי באך   |   רפלקסולוגיה   |   רייקי   |   מאמרים   |   קישורים
כניסה למורשים   |   צור קשר   |   אודות שלומי   |   הוספה למועדפים   |   הוספה לרשימת תפוצה   |   תנאי שימוש באתר